بهترین ساختار پیوند یکتا در وردپرس چیست

پیوندهای متداول در وردپرس چیست

Permalinks یک URL (شناسه منابع یکسان) است که یک آدرس ثابت دائمی از یک صفحه وب سایت یا یک پست یا صفحه دسته بندی وب سایت است. بعضی اوقات این پیوندها را می توان تغییر مسیر داد اما باید یک تغییر مسیر دائمی 301 باشد.  که یکی از راه های رفع خطا 404 همین 301 هست. تنظیم پیوندهای همیشگی در وردپرس برای نمایش URL های مرتب و خوب  و URL ها نقش مهمی در رتبه بندی گوگل و سایر موتورهای جستجو دارد.

وقتی تازه وارد وبلاگ نویسی شده اید ، یک سؤال طبیعی که باید بپرسید این است

بهترین ساختار پیوند یکتا چیست؟

ساختار پیوندها جزء اصلی ترین پارامترهای هر وبلاگ وردپرس هستند ، و چیزی که باید بلافاصله بعد از راه اندازی وب سایت جدید  خود تنظیم کنید .

به من اجازه بده مثالی را برای شما نشان دهم تا نشان دهم که یک پیوند مجدد چیست.

صفحه اصلی وبلاگ من در این آدرس قرار دارد: https://newpc.ir

یک مثال پیوند از وبلاگ من خواهد بود: https://newpc.ir/permalinks-in-wordpress/

. این URL است که برای جستجوی یک صفحه وب خاص ، از جستجوی Google تایپ می کنید یا از آن خارج می شوید.

چرا پیوند یکتا در وردپرس از اهمیت برخوردار است

اساساً ، از طریق پیوندهای ثابت می توان  تک تک مطالب را در وبلاگ وردپرس شما مشخص کرد .

برای مثال:

  • اگر یک وبلاگ نویس دیگر می خواهد به محتوای شما پیوند دهد ، آنها به یکی از لینک های ثابت شما اشاره می کنند.
  • اگر می خواهید محتوای خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید ، پیوند همگانی را به اشتراک می گذارید.
  • اگر Google می خواهد بخشی از محتوای شما را فهرست بندی کند ، از لینک مجدد استفاده می کند.
  • اگر می خواهید مطالب خود را به دوستانتان نشان دهید ، با ذکر آن در یک ایمیل به عنوان مثال ، سپس به آنها پیوند مجدد می دهید.
  • باعث بهبود سئو می شود

در تصویر زیر می توانید 6 ساختار پیوند مجازی سفارشی را ببینید که وردپرس به عنوان تنظیمات معمول نمایش می دهد.

پیوند یکتا در وردپرس چیست

اما با رفتن به صفحه گزینه ” تنظیمات” Permalinks ، می توانید تنظیمات را تغییر دهید تا این رشته های پرس و جو را به رشته های قابل خواندن انسانی تغییر دهند.

قالب های مختلف مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. روز و نام ، مون و نام ، عددی ، نام پست و موارد دیگر. به نظر من “ارسال نام” بهترین گزینه است. این ساده ، خوانا است و دارای تاریخ ، علائم یا کلمات غیر ضروری نیست. طبیعتاً فقط در صورتی کار خواهد شد که پستهای شما عناوین مختلفی داشته باشد.

برای ایجاد پیوندهای همگرا با سئو ، معمولاً باید قبل از انتشار مقاله خود این نوع کلمات را از URL حذف کنید:

  • اتصالات (برای ، و ، یا ، اما ، یا ، هنوز و به همین ترتیب)
  • عبارات پیش نویس (کلماتی مانند ، از ، با ، در ، از ، به ، برای ، توسط و غیره …)
    به طور کلی ، پیوند مجدد شما کوتاه تر است – برای خوانندگان به یاد ماندنی تر خواهد بود و درک سریع آن برای موتورهای جستجو آسان تر خواهد بود.

مهم است که عبارت کلیدی مورد نظر خود را در متن پیوند یا صفحه خود وارد کنید و هر کلمه مهم دیگری مانند “چگونه” یا “چرا” که به وضوح ماهیت آنچه در مورد محتوای شما صحبت می شود را وارد کنید.

چرا پیوندها باید بدون تغییر باقی بمانند؟

پس از انتشار یک صفحه یا صفحه خاص ، پیوند مجدد برای آن صفحه بدون دلیل بسیار خوب (و به استثناهای شدید) قابل تغییر نیست. پیوندهای ثابت باید بدون تغییر باقی بمانند زیرا هر پیوندی که پست یا صفحه از وب سایت های دیگر دارد ، ناگهان به یک URL گمشده اشاره می کند.

اگر نیاز به تغییر پیوند مجدد در مقطعی از وبلاگ خود دارید ، بسیار مهم است که شما یک تغییر مسیر صحیح 301 را تنظیم کنید تا به طور واضح به موتورهای جستجو (مانند Google) بگویید که پست ، صفحه یا مقاله شما اکنون به جدید تغییر یافته است. URL که تنظیم کرده اید.

لینک ثابت در وردپرس چیست؟

پیوند ثابت URL است که برای یک صفحه وب ایجاد می کنید. لینک ثابت کوتاه پیوند دائمی است. و همانطور که از نام آن پیداست ، پیوند همیشگی شما برای هر صفحه باید دائمی باشد.

وردپرس از یک سیستم ساختار پیوند ثابت برای تولید خودکار URL ها برای هر صفحه یا پستی که ایجاد می کنید استفاده می کند.

هر زمان که یک نصب جدید وردپرس ایجاد می کنید ، یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید تغییر ساختار پیوند ثابت به روش دلخواه شماست.

 کدام ساختار پیوند یکتا وردپرس باید استفاده کنید؟

بسته به نوع وب سایت شما و اهدافی که می خواهید بدست آورید ، باید ساختار پیوند ثابت را با دقت زیادی انتخاب کنید.

اگر در حال ساخت یک وبلاگ کوچک یا وب سایت طرحی هستید که قصد دارد رتبه بالاتری در Google با سئو داشته باشد ، از ساختار Post Name استفاده کنید. این بهترین ساختار برای محتوای همیشه سبز است.

اگر یک وبلاگ بزرگ مجله یا یک وب سایت خبری دارید که مرتباً مطالب را به روز می کند ، از ساختار Date and Name استفاده کنید. این مطالب شما را بهتر سازماندهی می کند.

یا اگر به سئو سایت اهمیتی نمی دهید و قصد اشتراک لینک در شبکه های اجتماعی را ندارید ، فقط از ساختار ساده یا عددی استفاده کنید. اگرچه ، استفاده از این ساختار را برای وب سایت های حرفه ای توصیه نمی کنیم.

زمان آن است که مختصراً خلاصه شود

پیوندهای همیشگی در وردپرس یکی از مهمترین تنظیمات است ، که شما باید درست پس از شروع هر نوع سایتی در وردپرس پیکربندی کنید.

این کار را قبل از انتشار هر کاری انجام دهید ، زیرا تغییر آنها پس از انتشار چیزی ممکن است دردسرهای زیادی برای شما ایجاد کند. خوشبختانه ، تنظیم ساختار پیوندی مناسب در وردپرس بسیار آسان است.

مطلب مرتبط

لینک سازی داخلی چیست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.