اسکیما schema چیست؟ چه تاثیری دارد

اسکیما schema چیست

Schema Markup یک “برچسب” است که از کد تشکیل شده است ، اطلاعات مهم مربوط به صفحات شما را به اشتراک می گذارد و زمینه را اضافه می کند. 

 Schema چیست

همانطور که عنکبوت ها محتوای شما را می خزند مانند یک تابلوی راهنما است. این کد به HTML شما اضافه می شود تا قطعه های غنی را در Google SERP افزایش دهد.

شما به یاد دارید که چگونه در مدرسه قالب بندی کردید؟ معلمان شما از قلم های انحرافی قابل خواندن غیرممکن ، ارتفاعات خطی که مقاله ای یک صفحه ای را به پنج مقاله تبدیل می کنند ، و اینکه نمی دانند چه کسی چیز مبهم را نوشته است ، خسته شده اند!

به همان روشی که معلمان شما می خواستند روشی بهتر برای درک مقالات شما باشد ، Google می خواهد روشی بهتر برای درک محتوای شما داشته باشد.

خوب ، شما یک تجارت محلی هستید. نام شرکت شما چیست و در کجا واقع شده است؟

خوب ، شما در حال ارسال یک دستور العمل هستید. نام دستور العمل ، مواد اولیه و مراحل تهیه آن چیست؟

خوب ، شما یک محصول را بررسی کرده اید. چه نامیده می شود و به طور کلی چه درجه ستاره ای به آن می دهید؟

تعریف رسمی Google از نشانه گذاری طرحواره “یک قالب استاندارد برای ارائه اطلاعات در مورد یک صفحه و طبقه بندی محتوای صفحه است.”

مطلب قابل توجه :آموزش سئو داخلی

برای اطلاع از معماری محتوا از نشانه گذاری طرح استفاده کنید. 

خواه نوبت به پست های وبلاگ باشد یا کپی وب ، دانستن اینکه چه اطلاعاتی برای نتایج مختلف غنی مورد نیاز و توصیه می شود ، می تواند استراتژی محتوای شما را آگاه کند. به عنوان مثال ، اگر صفحه فرود خود را برای یک برنامه نرم افزاری بهینه می کنید و قیمت گذاری یا رتبه بندی کلی را نشان نمی دهید ، برای نتایج غنی از برنامه یا برنامه نرم افزار واجد شرایط نخواهید بود. در این حالت ، افزودن محتوای سوالات متداول به صفحه به شما امکان می دهد محتوای خود را برای نوع دیگری از نتیجه غنی که همچنان جذاب است و باعث افزایش عملکرد کلیک می شود ، بهینه کنید. با استفاده از این یادگیری ، می توانید تمام صفحات محصول را به گونه ای معماری کنید که کلیه اطلاعات کلیدی مورد نیاز برای توصیف نرم افزار را داشته باشید ، در حالی که آن را به FAQ نیز متصل کنید. توجه داشته باشید ، سوالات متداول باید برای مصرف کننده مفید باشد و فقط برای اهداف بازاریابی استفاده نشود.

Google از چه نوع Schema استفاده می کند؟

برای همه آنچه می دانیم ، آنها از همه آنها استفاده می کنند! گوگل یک بازیکن اصلی در پشت پروژه schema.org است.

با این حال ، صرف نظر از اینکه از چند نوع داده برای درک و رتبه بندی وب سایت ها استفاده می کنند ، فقط تعداد کمی وجود دارد که در قطعه های غنی آنها (حداقل از هم اکنون) استفاده می شود.

آن ها هستند:

  • سازمان
  • مقاله
  • تجارت محلی
  • مرور
  • ویدئو
  • تولید – محصول
  • رویداد
  • شخص

این بدان معنا نیست که موارد دیگر ارزش اجرای ندارند. ما در شرف بررسی انواع مختلفی از داده ها هستیم که اجرای آنها می تواند بسیار مفید باشد.

یادداشت های نهایی

امیدوارم این مقاله در آموزش داده های ساختاریافته و نشانه گذاری طرح کمک بزرگی کرده باشد!

ما زمینه های زیادی را پوشانده ایم و انواع مختلفی از طرحواره را مرور کرده ایم.

همانطور که Google از ویژگیهای نتیجه جستجو بیشتر و غنی تر استفاده می کند ، اهمیت فقط افزایش می یابد.

منبع :source

منبع 2 :source2

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.